Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 30.08.2021)

Тикет на денот (понеделник, 30.08.2021)

Денес имаме нешто послаба понуда за разлика од претходните неколку дена, но сепак издвоивме супер дабл.

Флуминензе – Баија – 1 @ 2.03 во Mozzart

Мора да се признае дека од екиапта на Флуминензе очекувавме повеќе кога е во прашање оваа сезона бидејќи оваа екиипа во овој момент се наоѓаат дури на 16-то место на табелата. На последните пет натпревари Флуминензе е без победа, а во тој период запишаа четири порази и едно реми. Баија исто така не блеска во овој шампионат и има ист број бодови како и нивниот противник. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 2.03 во Mozzart.

Вождовац – Колубара – 1/1 @ 2.90 во Bet365

Генерално фановите на Вождовац имаат многу причини за задоволство со оглед на тоа што нивниот клуб се наоѓа на осмото место, а тоа е последната позиција која носи пласман во плеј оф што е и примарна цел на овој тим. Колубара има само една и единствена желба, а тоа е опстанок во друштвото со најдобрите и следната сезона. Во минатото коло одживеаа тежок пораз, но до некаде тоа е и оправдано бидејќи силата ја мереа со Партизан. Овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1/1  со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.88

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 28.10.2021)

Денешната понуда не е толку богата како претходните денови, но сосема доволно голема е за …