Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 06.09.2021)

Тикет на денот (понеделник, 06.09.2021)

Уште еден ден кога е пауза во квалификациите за Мундијалот барем за европските натпревари. Понудата е слаба, па моравме да се помачиме околу составувањето на тикетот.

Оснабрик – Викторија Келн – 1 @ 2.07 во Mozzart

Последниот натпревар од седмото коло на германската трета лига се игра во Оснабрик. Домаќините испаднаа од Цвајт и имаат желба за експресно да се вратат таму. Дефинитивно не можат да бидат задоволни со стартот на сезоната, а и нема некој голем кикс. Собраа десет бода од шест натпревари и со евентуална победа на Викторија повторно би биле на врвот на табелата. Викторија Келн поголем дел од своето постоење го помина во регионалните лиги. Минатото првенство завршија на 12-то место, но во последните шест натпревари немаа победа, па затоа не го подобрија плсманот. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 2.07 во Mozzart.

Болтон – Бартон – 1 @ 2.12 во Bet365

Шестото коло од Лига 1 завршува со овој натпревар. Домаќините се некогашни Премиерлигаши, кој веќе години наназад се наоѓа во пониските лиги. Сега се во третиот ранг, а желбата им е да ги решат финансиските проблеми и да се вратат во Чемпионшип. Бартон е нешто подобра екипа и е подобро пласирана со оглед на фактот дека имаат два бода повеќе. Овде очекуваме домаќините да победат, а коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 2.12.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.39

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 25.10.2021)

Денес не очекува доста слаба понуда. Сепак ние се потрудивме да направиме избор на неколку…