Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 18.06.2021)

Тикет на денот (петок, 18.06.2021)

Продолжуваат битките на ЕП. Се уште е во тек групната фаза, но натпреварите се исклучително интересни. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Англија – Шкотска – 1&2+ @ 1.72 во 1xBet

Уште кога Шкотите поминаа преку пеналите против Србија во баражот за Лига Нации, започна да се зборува за овој дуел. На островското дерби овие две селекции влегуваат со различно расположение. Англичаните на стартот ја победија Хрватска и им се реваншираа за поразот од ½ финалет ово Русија. Шкотите беа проазени од Чешка и тоа во Глазгов и така своите шанси за пласман во вториот дел од ЕП значително се намалија. Секој освоен бод е голем за селекцијата на Шкотска, но овде искрено не го очекуваме тоа. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.72 во 1xBet.

Интер Турку – СЈК – 1 @ 1.75 во Bet365

Домаќините се сериозен тим барем за финската лига и делува дека ќе бидат единствени конкуренти на актуелниот шампион Хелсинки во броабта за трофејот. Претходната сезона Интер заврши на второто место, но со солидни седум бода помалку. Наредниот месец започнуваат квалификациите за Лига конференција, а жребот како противник им го даде тимот на Пушкаш Академи. СЈК игра променливо, но дефинитивно знаат да бидат незгодни гости. Од почетокот на сезона само два пати играа на гости и два пати победија. Овде предлагаме 2 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.02

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 13.07.2021)

Наредниве неколку дена се посветени на европските купови каде што на менито ги имаме ревна…