Дома Актуелно Тикет на денот (петок, 15.07.2022)

Тикет на денот (петок, 15.07.2022)

tiket na denot

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Денес има богата програма за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со одличен дабл тикет.

Митиланд – Рандерс 1,2+ @ 1.90 во Mozzart

Митиланд веќе втора последователна сезона остана без шампионската титула,  па оваа сезона тоа сигурно ќе биде примарна цел. Поради тоа стартот на првенството е многу важно да се започне со победа бидејќи титулата е приоритет. Рандерс минатата сезона заврши на 6-то место, па оваа сезона има повисоки амбиции. Меѓутоа, на стартот има тешко гостување и тешко дека ќе стигне до бодови. Нашиот предлог е комбинација 1 и 2+ со коефициент 1.90 во Mozzart.

Марибор минатата сезона успеа да ја освои шампионската титула, но не доминантно како вообичаено. Интересно во подготовките не успеа да запише ниту една победа на последните пет меча, но сега ова ќе биде прв официјален меч и сигурно пристапот ќе биде поинаков. Марибор сака да ја отвори сезоната со победа пред своите гледачи, а квалитетот и традицијата се на негова страна. Радомје минатата сезона заврши на средината на табелата, сега му гостува на фаворитот и тешко дека ќе успее да освои бод. Домаќинот е апсолутен фаворит и очекуваме победа изразена со повеќе голови. Нашиот предлог е 1 и 3+ со коефицинет 2.00 во Bet365.

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Барселона на лето го враќа „своето дете“

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Каталонските медиуми …