Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 03.09.2021)

Тикет на денот (петок, 03.09.2021)

Денес е пауза во квалификациите за Мундијалот во Катар, па со самото тоа понудата е послаба.

Хака – ХИФК – 2 @ 2.90 во Mozzart

Гостите од Хелсинки се тим кој никој не сака да ги виде на домашен терен. ХИФК оваа сезона играше седум пати на гости, а не доживеа ниту еден пораз. Победи четири пати и три натпревари ги заврши со нерешен резултат. Хака има 15 бода, поточно осум помалку од ХИФК, но и два натпревари повеќе изиграно.  Овде можеби гостите се благи аутсајдери, но ние очекуваме 2 со квота 2.90 во Mozzart.

Фин Харпс – Шамрок – 2 @ 1.73 во Bet365

Шампионот на Ирска беше поблиску до пласманот во групната фаза од Лигата на конференции, но потклекна на последната препрека во двомечот со Флора. Во Талин Шамрок беа поразени со 4-2, додека на домашен терен доживеаа пораз од Естонците со 1-0. Финишот би можел да биде возбудлив бидејќи Шамрок упорно го следи Слајго, а не е далеку ниту Ст Патрик.  Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 28.10.2021)

Денешната понуда не е толку богата како претходните денови, но сосема доволно голема е за …