Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 25.07.2021)

Тикет на денот (недела, 25.07.2021)

Изборот за денес е одличен со оглед на тоа што сме во средината на летото. Почеток е за многу лиги, а тие натпревари се доста тешки за прогнозирање. Ова е нашиот предлог за денес.

Грасхоперс – Базел – 2&2+ @ 2.32 во 22Bet

Некогаш дуелите на овие два клуба одлучуваа за шампионската титула во Швајцарија. Грасхоперс и Базел тогаш беа над сите екипи и ретко се случуваше да изгубат бод во некој дул против останатите екипи од лигата. Сега сето тоа се промени, а за клубот од Цирих што е најважно заврши кошмарот наречен втора лига. Базел веќе започна во европските квалификации и ја запиша првата победа против албанскиот тим на Партизани. Овде очекуваме гостите да победат со најмалку два гола разлика. Коефициентот за 2&2+ изнесува 2.32 во 22Bet.

Хајдук – Осијек – 2 @ 2.90 во Bet365

Двата хрватски претставници во европските квалификации во незгодно време играат дерби. После првиот натпревар во второто коло за Лига конференција се ближи наредната рунда. Во првиот натпревар гостите запишаа убедлива победа над Шибеник, додека Хајдук се задоволи со еден бод бидејќи ремизираше против Локомотива. На овој натпревар мала предност им даваме на гостите и типуваме 2 со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.73

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 17.09.2021)

Зад нас се три дена преполни со возбудување и изненадувања на стартот на европските купови…