Дома Фудбал Тиери Анри ги избра петте најдобри играчи на сите времиња, но едно име ги изненади сите

Тиери Анри ги избра петте најдобри играчи на сите времиња, но едно име ги изненади сите

Тиери Анри гостуваше во една емисија која ја водеше поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Џејми Карагер.

Славниот француски напаѓач зборуваше на повеќе фудбалски теми, но на крајот доби задача да ги избере најдобрите пет играчи во историјата на фудбалот.

„Ќе изберам само легенди, бидејќи премногу тешко е да се направи екипа од играчи кои играле во текот на мојата кариера.“ – изјави Анри и го направи својот избор:

„Диего Марадона, Пеле, Јохан Кројф, Бекенбауер и Михаел Лаудруп.“

Нормално, следуваше прашање: „Од каде Лаудруп на тој список?“, по што поранашната ѕвезда на Арсенал истакна дека Данецот е еден од најпотенцијалните играчи и дека според него е најдобрата десетка на сите времиња.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вејн Руни повторно има проблем со косата (ФОТО)

Искусниот англиски напаѓач Вејн Руни на почетокот на оваа година одлучи да се врати во Анг…