Дома Фудбал Англија Тен Хаг: Не сакам да го загубам Рашфорд

Тен Хаг: Не сакам да го загубам Рашфорд


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг ги коментираше шпекулациите дека Маркус Рашфорд може да го напушти клубот.

Во последните денови се шпекулира дек ПСЖ покажува сериозен интерес за Рашфорд и спремил богата понуда за напаѓачот.

„Тој е многу важен и тоа го кажав уште од првиот ден тука. Не сакам да го загубам. Рашфорд со сигурност е дел од моите планови“, изјави Тен Хаг.

„Црвените ѓаволи“ утре му гостуваат на Брентфорд, а Кристиано Роналдо најверојатно ќе биде во стартниот состав.

„Тој имаше добра седмица и тренираше одлично. Роналдо сега може да одигра цел меч. Ќе видиме утре дали ќе почне од почеток“, истакна Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…