Дома Фудбал Англија Таткото на Азар им стави крај на гласините: Реал е виновен за новиот договор со Челзи

Таткото на Азар им стави крај на гласините: Реал е виновен за новиот договор со Челзи

Белгиецот, Еден Азар како што е познато одби да потпише нов договор со лондонски Челзи.

Неговиот татко по овој повод се огласи и истакна дека причината е заинтересираноста на Реал Мадрид.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Зидан, ја гледа замената за Герет Бејл, кој познато е дека ќе замине од шпанската престолнина, токму во Белгиецот.

„Причината поради која Еден не го продолжи договорот е фактот дека сака да го облече дресот на Реал Мадрид. Зидан го посакува, но се уште не се започнати преговорите“, истакна таткотко на ѕвездата на лондонскиот тим и белгиската репрезентација.

Инаку за потсетување, Челзи и Азар имаат важечки договор до јуни 2020. година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…