Дома Фудбал Лига на шампиони Сцени од „Олимпико“, да се наежиш! (ВИДЕО)

Сцени од „Олимпико“, да се наежиш! (ВИДЕО)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фантастични сцени од Рим по завршувањето на мечот помеѓу Рома и Барселона.

Рома успеа да ја совлада Барселона со резултат 3:0 и поради погодок на гости да мине натаму, во полуфиналето во Лигата на шампионите.

Речиси е неверојатно тоа што им појде од рака на фудбалерите на Рома кои имаа дефинитивно свој ден, па на овој клуб во историјата му го донесоа првото полуфинале.

Секако, делириум беше на трибините, видовме и солзи, просто емотивно и за ежење.

Костас Манолас во следната снимка е во главната улога, тој најмногу плачеше, седна на клупа, не знаеше како да се однесува од среќа, а солзите сами течеа.

Манолас инаку, беше херој за Римјаните, благодарение на последниот погодок кој го постигна во 82. минута од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…