Дома Фудбал Сусо блескаше, Севиља се спасуваше (видео)

Сусо блескаше, Севиља се спасуваше (видео)

Тимот од Севиља едвај се избори за реми на домашен терен против Еспањол (2:2), во рамките на 24-то коло од Примера.

На натпреварот блескаше новото засилување на Севиља, Сусо, кој најпрво во 15-та минута му асистираше на Окампос за водство од 1:0.

На 1-1 израмни Ембарба во 35-та минута, а во 50-та минута Еспањол направи комплетен пресврт со голот на Ву Леи.

Гостите потоа останаа со играч помалку, а Сусо во 80-та минута со својот прв гол донесе реми за Севиља.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…