Дома Фудбал Лига на шампиони Супер полувреме во Мадрид: Брзи два гола на Ливерпул, Гризман блесна кај Атлетико 🎥

Супер полувреме во Мадрид: Брзи два гола на Ливерпул, Гризман блесна кај Атлетико 🎥

Атлетико Мадрид и Ливерпул играат фантастичен натпревар вечерва во Лигата на шампионите.

После 45 минути во Мадрид видовме четири гола и тоа по два на двете страни. Ливерпул започна фуриозно, Милнер го искористи одличниот шут на Салах и се запиша во листата на стрелци уште во седмата минута. Во 13. минута момците на Клоп имаа веќе 0:2, стрелаше Наби Кеита.

Атлетико како да чекаше да прими два гола па да заигра фудбал. Тогаш почнаа домаќините да создаваат шанси, а од првата намалија на 1:2 преку Гризман. До крајот на полувремето Гризман постигна и уште еден гол, но треба да се истакне дека голема работа пред овој гол на Гризман заврши Жоао Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…