Дома Македонски спорт Супер Митревски: Трите одбрани за – една минута!🎥

Супер Митревски: Трите одбрани за – една минута!🎥

Репрезентацијата на Македонија денес го игра натпреварот против Чиле и само победа е опција за нашата репрезентција.

Со победа денес би се пласирале во наредната фаза од Мундијалот. На самиот старт нашиот голман Никола Митревски успеа да запише три одбрани за само една минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oфицијално: Раул го продолжи договорот со ПСЖ

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар ја продолжи соработката со Пари Сен …