Дома Фудбал Суарез за борбата за титулата: Самите сме виновни

Суарез за борбата за титулата: Самите сме виновни

Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез смета дека неговиот тим е самиот виновен што скоро и да ја изгубија битката за титулата во Ла Лига.

На две кола пред крајот на шампионатот Барселона засотанува зад Реал Мадрид четири бода.

„Да бидеме искрени, скоро невозможно е да ја освоиме Ла Лига. Мораме да бидеме критични кон самите себи. Дозволивме титулата да ни „побегне“. Свесни дме дека самите се виновни и нема да бараме изговори. Сега поради гордост мораме да победиме во последните два натпревари, а потоа да се фокусираме на Лигата на шампионите. Ако играме на нашето ниво можеме да победиме секого“, изјави Суарез.

Уругваецот одби да ја коментира употребата на ВАР во натпреварите на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чави не ја сака клупата на Барселона: Има премногу неспортски работи…

Чави Ернандез уште еднаш потврди дека нема намера да седне на клупата на Барселона. Во раз…