Дома Актуелно СТРИМ ВО ЖИВО: Вардар вечерва против Хамбург на првиот пријателски натпревар

СТРИМ ВО ЖИВО: Вардар вечерва против Хамбург на првиот пријателски натпревар

0

Вардарци ги завршија десет дневните подготовки во Крањска Гора и денес директно ќе се упатат за Германија, каде вечерва ги очекува првиот натпревар на турнирот “Хеиде Куп„.

Вечерва со почеток од 20:15 часот за противник го имаме тимот на Хамбург. Во зависност од исходот на овој дуел, утре не очекува нов меч на турнирот. Се работи за силен меѓународен турнир, на кој ќе настапат и екипите на Монпелје, Фуксе Берлин, Кристијанштад и Лајпциг.

Натпреварот против Хамбург можете да го погледнете на линкот, ТУКА. 


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Мало ремек-дело на Салах: Два пати го испрати голманот „по бурек“ па погоди! (ВИДЕО)

Ливерпул денес со 0:4 го совлада Бурнемоут. На оваа средба хет-трик запиша Мохамед Салах. …