Дома Останати Тенис Страв кај фановите: Ѓоковиќ се повредил на тренинг мечот пред Австралија Опен?! 🎥

Страв кај фановите: Ѓоковиќ се повредил на тренинг мечот пред Австралија Опен?! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Teнискиот свет е во исчекување да види каков ќе биде настапот на Новак Ѓоковиќ на претстојниот Австралија Опен.

Поради се што се случуваше пред една година настапот на Новак привлекува посебно внимание.

Но сега фановите се загрижени затоа што Ѓоковиќ поради повреда предвреме го завршил тренинг мечот со Медведев.

Засега нема повеќе информации за тоа за каква повреда станува збор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…