Дома Фудбал Лига на шампиони Страв и трепет за Мињоле: ПСЖ стартува со Меси, Нејмар и Мбапе!

Страв и трепет за Мињоле: ПСЖ стартува со Меси, Нејмар и Мбапе!

ПСЖ вечерва ја стартува новата сезона во Лигата на шампионите.

Парижаните важат за едни од фаворитите за ова натпреварување затоа што располагаат со пеколен состав. Вицешампионите на Франција ќе стартуваат со страшното трио Меси, Нејмар, Мбапе.

КЛУБ БРИЖ: Мињоле, Собол, Балант, Нсоки, Хендри, Ланг, Сова, Банекен, Рит, Клинто Мата, Де Келаере.

ПСЖ: Навас, Хакими, Кимпембе, Маркињос, Мбапе, Паредес, Нејмар, Вајналдум, Херера, Диало, Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…