Дома Фудбал Англија Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс.

На почетокот од натпреварот беа видени ужасни сцени на Емирати.

Имено, после корнер за Арсенал, Давид Луиз беше во скок, по што се судрија глава во глава со Раул Хименез.

И двајцата играчи останаа да лежат на теренот со обилно крварење, а Хименез го извлече подебелиот крај бидејќи на носилки го напушти теренот.

Од друга страна Луис успеа да го продолжи натпреварот, а прекинот траеше околу 10 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …