Дома Топ вести Стигна потврда: Милан преговара со Инсиње

Стигна потврда: Милан преговара со Инсиње

Трансфер експертот Џанлука ди Марција потврди дека Милан започнал преговори со Лоренцо Инсиње.

Инсиње на лето влегува во последната година од договорот, но Наполи се уште му нема понудено продолжување на соработката.

Поради тоа неговиот агент одлучи да бара нов клуб за Инсиње и пред неколку дена имаше средба со директорите на Милан.

Италијанските медиуми пренесуваат дека капитенот на Наполи на лето би можел да се пресели на „Сан Сиро“. Инсиње бара 4 милиони евра по сезона, сума која „росонерите“ се спремни да му ја дадат.

Ди Марцио пренесува дека Инсиње сериозно размислува да го напушти Наполи веќе дал согласност за трансфер на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…