Дома Македонски спорт Мак баскет Стигна одговор од Антиќ: Одлуката за првенството ќе биде објавена во четврток

Стигна одговор од Антиќ: Одлуката за првенството ќе биде објавена во четврток

По вчерашната реакција на Здружението на кошаркари на првата лига во Македонија денес со одговор излезе претседателот на федерацијата, Перо Антиќ.

Антиќ преку кратко соопштение на веб страната на КФСМ информираше дека одлуката ќе биде објавена во четврток:

“Во врска со наводите изнесени во медиумите, не и до федерацијата, како што беше досегашната пракса, од страна на претседателот на Здружението на Првата лига-мажи, сакаме да ги информираме сите клубови и јавноста дека решенијата поврзани со почетокот на натпреварувањето ќе ги добијат во ЧЕТВРТОК, 22. октомври 2020 година.

Претседател на КФСМ

Перо Антиќ“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Пукна во Шалке: Откази добија тренерот, спортскиот директор, тим менаџерот и фитнес тренерот!

Германски Шалке веќе подолг период е во криза и тимот се наоѓа на последното место во герм…