Дома Фото Стигна и првата честитка за Пјаниќ од новиот соиграч: „Добредојде брате“

Стигна и првата честитка за Пјаниќ од новиот соиграч: „Добредојде брате“

Првата честитка за трансферот во Барселона, Миралем Пјаниќ ја доби од Иван Ракитиќ.

Хрватскиот репрезентативец му испрати порака на Пјаниќ и напиша: „Добредојде брате“ со неколку емотикони на Инстаграм.

Доколку Ракитиќ остане во Барселона несомнено дека токму тој ќе биде најголем пријател на Пјаниќ и ќе му помогне да се адаптира на новата средина и новото опкружување.

Да потсетиме, Пјаниќ до 2024. година ќе биде член на Барселона, кој ќе се приклучи на тимот откако ќе заврши актуелната сезона. Во спротивна насока Јувентус го доби Артур Мело, а Старата дама за овој договор доплати 10 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Ја видовте реакцијата на Симеоне кога Гризман влезе во игра? (ВИДЕО)

Антоан Гризман минатото лето се реши да го напушти Атлетико каде што играше одлично и да с…