Дома Македонски спорт Стефан Ристовски дебитираше со црвен картон за Динамо Загреб

Стефан Ристовски дебитираше со црвен картон за Динамо Загреб

Репрезентативецот на Македонија Стефан Ристовски заработи црвен картон на дебито за Динамо Загреб.

Динамо го доби дербито со Осијек на „Максимир“ со 1:0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Мислав Оршиќ во 15. минута од натпреварот.

Ристовски во второто полувреме заработи два жолти карти во период пет минути од 72. до 77. Минута. Треба да споменеме дека Арјан Адеми беше еден од најдобрите на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лоши вести од Кина: Џангсу банкротираше, што ќе биде со Интер?

Интер денес победи, но клубот би можел да се најде во сериозни проблеми. Познатата кинеска…