Дома Видео Срамно симулирање: Што ли мислеше дека прави? 🎥

Срамно симулирање: Што ли мислеше дека прави? 🎥

Натпреварот помеѓу Кашима и Урава во 28. коло од јапонската прва го привлече вниманието на јавноста поради еден момент на почетокот на второто полувреме.

Бразилецот Артур постигна ва гола, Кашима се надеваше на победа, но кон средината на второто полувреме противникот стигна до 2:2. Моментот поради кој натпреварот привлече внимание се случи во 52. минута кога Бразилецот Питука се обиде да изнуди прекршок.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


На крајот неговиот обид заврши само со исмејување на социјалните мрежи.

„Дали тој е актер во театарот во Кашима?“, „Каква е оваа смешна симулација“, „Што мислеше дека прави?“…Се само некои од коментарите.

Погледнете сами како изгледаше неговата симулација…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…