Дома Видео Срамниот потег на ѕвездите на ПСЖ, министерката за спорт згрозена 🎥

Срамниот потег на ѕвездите на ПСЖ, министерката за спорт згрозена 🎥

Во француската јавност деновиве се коментира срамниот потег на фудбалерите на Пари Сен Жермен по победата против Олимпик Марсеј.

Ѕвездите на ПСЖ пред своите навивачи ги навредуваа фудбалерите на Марсеј преку скандалозна песна.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Згрозена од целиот случај е и министерката за спорт на Франција.

„Едноставно сум згрозена од она што го видов. Мораме да ставиме крај и да реагираме за вакви работи да не ни се повторуваат“, изјави Амелија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол во Шпанија: Го лобуваше голманот од 50 метри 🎥

Леганес и Елденсе одиграа без победник (1:1) во шпанската втора лига, а овој натпревар беш…