Дома Фото Специјален гостин во авионот на Барса за Мајами

Специјален гостин во авионот на Барса за Мајами

0

Фудбалерите на Барселона вчера отпатуваа за САД каде ќе ги поминат дел од припремите за новата сезона.

Каталонскиот клуб отпатува за Мајами, а во Америка ги очекуваат два пријателски натпревари и тоа двете против Наполи.

Во авионот вчера го немаше Лео Меси кој поради повреда остана во Барселона и се уште не е познато колку ќе отсуствува од терените.

Но, во авионот имаше еден специјален гостин, односно поранешниот голман на Барселона, Хозе Мануел Пинто, кој ќе и биде гостин на Каталонците на кратката турнеја во САД.

 

View this post on Instagram

 

Rumbo a Miami con la familia #Cule #FCBarcelona US Tour 2019 #Makinaciones

A post shared by Pinto “Wahin” (@13pinto) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Валверде со прва критика за Гризман: Треба повеќе да биде вклучен во играта!

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде ја предизвика новата ѕвезда на Каталонците, Антоан…