Дома Фудбал Германија Спектакуларно: Баерн го „запали“ стадионот во чест на Мане 📸

Спектакуларно: Баерн го „запали“ стадионот во чест на Мане 📸

Баерн Минхен вчера и официјално го потврди трансферот на Садио Мане кој со овој клуб потпиша договор до 2025 година.

Мане во Минхен беше претставен како голема ѕвезда, а посебно привлече внимание потегот во вечерните часови. Имено „Алијанц арена“ „гореше“ и беше испишано името на Сенегалецот.

Очекувањата од Мане во Баерн се големи клубот посакува тој да биде еден од лидерите во наредните години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Кеси: Не можев да и кажам „не“ на Барселона

Барселона денес и официјално го претстави новото засилување, Франк Кеси, кој доаѓа од Мила…