Дома Македонски спорт Мак ракомет Спектакуларна атмосфера во Битола: 5.000 грлаа во еден глас – „за Солуна, за Стамбола, Битола не давам“!

Спектакуларна атмосфера во Битола: 5.000 грлаа во еден глас – „за Солуна, за Стамбола, Битола не давам“!

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер вчера беше поразен во натпреварот од Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен, а на битолскиот клуб не му помогна ниту фантастичната атмосфера во салата „Боро Чурлевски“.

Навивачите искажаа голема поддршка и салата беше исполнета до последното место, а убаво звучеше и да се слушне од 5.000 грла „за Солуна, за Стамбола, Битола не давам….“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …