Дома Останати Тенис Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Новак Ѓоковиќ учествуваше на „Ол-Стар“ мечот во голф во Рим каде што се играше во два тима „Тим Монти“ и „Тим Павин“.

Слободното време Ѓоковиќ го искористи да се дружи со големи имиња од светот на спортот на „Рајдер Купот“ каде што беа уште: Герет Бејл, Андреј Шевченко, Карлос Саинц…


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Ѓоковиќ играше заедно во ист тим со Бејл, Леонардо Фиораванти, Герет Хилберт и Кипорн Поперет, додека на другата страна беа Томас Перино, Кетрин Њутон, Карлос Саинц, Виктор Куз и Андреј Шевчеко.

За многумина најдобриот тенисер на сите времиња покажа дека и добро се снаоѓа со голф палка. Тимот на Ѓоковиќ на крајот победи со резултат 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големо интервју на Ѓоковиќ: Го имав скоро целиот свет против себе, некогаш се срама од она што го правам на теренот

Новак Ѓоковиќ даде големо интервју за американскиот „CBS“ во кое зборуваше на повеќе теми.…