Дома Фудбал Останато Спалети се враќа во Серија А?

Спалети се враќа во Серија А?

Поранешниот тренер на Рома, Лучијано Спалети би можел да седне на клупата на Фиорентина.

Фиорентина со многу амбиции влезе во сезоната, но во овој момент тие се на 12. позиција на табелата и во последниот викенд испуштија 2:0 против Специја (2:0). Екипата нема победа од 1. коло и натпреварот против Торино.

Бепе Ланчини би можел да остане без рамота ако продолжи лошата форма на „виолетовите“, а „Кориере дело Спорт“ како негов наследник го гледа Спалети кој и понатаму е под договор со Интер и до крајот на сезоната ќе добие 400.000 евра.

Поранешниот тренер на Јувентус, Маурицио Сари исто така се споменува како потенцијално нов тренер на Фиорентина која се спрема за натпреварот против Удинезе во недела дома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…