Дома Офсајд Сопругата на Касиљас објави фотографија после борбата со ракот

Сопругата на Касиљас објави фотографија после борбата со ракот

Минатата година за Икер и неговата сопруга Сара Карбонеро беше навистина тешка.

Најпрвин легендарниот голман доживеа инфракт на тренингот на Порто поради кој беше приморан да ја заврши кариерата, а неколку дена подоцна неговата сопруга објави дека има рак на јајниците.

И двајцата водеа голема битка. Икер се опорави и планира да му се врати на фудбалот, а Сара после долго време објави една фотографија.

Трагите од борбата против оваа тешка болест се сосема видливи, но таа покажа и докажа дека е храбра жена која со сите сили се избори за живот.

Вака денеска изгледа Сара Карбонеро…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Меси повеќе не е играч со најдобра оценка за додавање на ФИФА 21

EA Sports за десетина дена конечно ќе ја пушти во продажба ФИФА 21 која љубителите на виде…