Дома Фудбал Англија Сон во последна минута му донесе победа на Мурињо (видео)

Сон во последна минута му донесе победа на Мурињо (видео)

Астон Вила и Тотенхем одиграа возбудлив меч со пет гола, а на крајот се радуваше тимот на Жозе Мурињо.

Херој на Тотенхем беше Сон, кој во последната минута го претрча половина терен и погоди за победа од 2:3.

Поведе Астон Вила со комичниот автогол на Вертонген во 9-та минута, а петнаесетина минути подоцна истиот играч израмни на 1:1. Веќе до полувремето „спарси“ дојдоа до водство после пеналот кој Сон го претвори во гол.

Бјорн Инглс во второто полувреме погоди за 2:2, а потоа на сцена стапи Реина кој одбрани неколку чисти шанси. Победата на донесе Сон во последната минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…