Дома Фудбал Англија Солскјер потврди, остана без еден од најдобрите фудбалери

Солскјер потврди, остана без еден од најдобрите фудбалери

Манчестер Јунајтед го загуби на неколку недели еден од своите најдобри фудбалери, Пол Погба.

Французинот заработи повреда на бутниот мускул на дуелот со Евертон и ќе отсуствува од терените неколку недели.

Ова го потврди менаџерот Оле Гунер Солскјер пред дуелот со Вест Хем во ФА Купот утре.

„Рехабилитацијата на оваа повреда трае неколку недели. Тој веќе започна да работи со медицинскиот тим, за да може да се врати што е можно побрзо. Пол е многу важен за нас, па нема да ризикуваме ништо“, изјави Солскјер.

Норвежанецот меѓу другото истакна дека амбициите на Јунајтед оваа сезона се да се пласира во финалето од ФА Купот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…