Дома Фудбал Останато Солскјер повика уште една легенда на Јунајтед во клубот, навивачите се воодушевени!

Солскјер повика уште една легенда на Јунајтед во клубот, навивачите се воодушевени!

0
solskjer

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс денеска ја заврши својата епизода во Олдам, само 31 ден откако што седна на тренерската клупа.

Сколс беше голема желба на управата на Олдам и овој клуб се обиде да го ангажира уште од декември 2018. година, кога кормилото на екипата ја напушти Френки Бан. Меѓутоа, „бајката“ на Сколс не траеше долго, односно само 31 ден, откако одлучи да го напушти клубот, бидејќи не можеше да работи така како што сакаше, но наскоро би можело да си замине на својот омилен „Олд Трафорд“.

„Веројатно ги доби своите причини зошто си заминал. Јас му испратив порака. Го повикав тука, ако сака да дојде и да зборуваме за идејата да се врати во нашиот клуб“, изјави Солскјер.

Ќе биде интересно да се види Сколс повторно во Манчестер, кој денеска и го дозна ривалот во четвртфиналето во Лигата на Шампионите, а тоа е Барселона. Но, по викендот, следи репрезентативна пауза и таа сигурно добро ќе им дојде на сите.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…