Дома Фудбал Англија Солскјер испиша историја: Вакво нешто на Јунајтед не му успеало никогаш претходно

Солскјер испиша историја: Вакво нешто на Јунајтед не му успеало никогаш претходно

Вчера Манчестер Јунајтед славеше над ПСЖ со 2:1 и на најдобар можен начин ја стартуваше новата сезона во ЛШ.

Стрелци на головите за Јунајтед беа Бруно Фернандеш и Маркус Рашфорд. Со овој триумф Јунајтед постави нов клупски рекорд, за „црвените ѓаволи“ ова беше 10-ти гостински триумф во сите натпреварување и ова е за историја затоа што Јунајтед никогаш не направил ваква серија надвор од „Олд Трафорд“.

Низата на Јунајтед започна со победата над Норвич во ФА Купот на 27. ноември, а потоа следуваа: Брајтон (три пати), Астон Вила, Кристал Палас, Лестер, Лутон, Њукасл и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Балотели во Премиер лигата има една асистенција, но таа вечно ќе се памети 🎥

Марио Балотели се уште е без клуб откако минатото лето Бреша го раскина договорот со него.…