Дома Фудбал Репрезентации Солзите на Нејмар…

Солзите на Нејмар…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрватска го победи Бразил и го елиминираше од Светското првенство, додека Хрватите го слават пласманот во полуфиналето разбирливо тагата на спротивната страна е огромна.

Нејмар со голот во продолженијата се изедначи со Пеле со 77 гола на врвот на листата најдобри стрелци на Бразил во историјата, но ѕвездата на ПСЖ не може да го слави тој рекорд кога „Кариокиот“ се пакуваат за дома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…