Дома Луд Спорт Снимка која го воодушеви светот: Додека „аѕурите“ даваа голови, еве што правеше Буфон!

Снимка која го воодушеви светот: Додека „аѕурите“ даваа голови, еве што правеше Буфон!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италија славеше убедлива победа над Лихтенштајн со 4:0, а во центарот на вниманието беше Џиџи Буфон.

Буфон во текот на целиот натпревар беше практично без работа, но затоа го направи потегот на натпреварот.

Имено, легендарниот голман во еден момент го напушти голот за да се потпише на маичката на детето кое успеа да го мине обезбедувањето.


Buffon by situacijeliga

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фановите  на Рома физички го нападнаа судијата Тејлор🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Рома загуби на пена…