Дома Луд Спорт Снимена смртта на боксер во ринг после брутален нокаут (видео)

Снимена смртта на боксер во ринг после брутален нокаут (видео)

0

Во последните неколку дена на интернет кружи снимка од нокаутирањето на италијанскиот боксер Кристиан Дагио после кое падна во кома и никогаш не се разбуди.

Дагио во кариерата боксувал 189 борби и победил на 145 од нив, а притоа е и седмократен светски шампион.

49-годишната легенда на италијанскиот бокс падна после ударот на Дон Пареанг и почина на патот до болницата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Славје на „Олд Трафорд“: Марсијал кажа ДА!

Англиските медуми пренесуваат дека напаѓачот Ентони Марсијал се согласил да стави потпис н…