Дома Актуелно Снаодливи Колумбијци: Погледнете како „шверцуваа“ алкохол на стадионот (видео)

Снаодливи Колумбијци: Погледнете како „шверцуваа“ алкохол на стадионот (видео)

Познато е дека Колумбијците се народ кој сака да се забавува, а фудбалот исто така им е од голема важност.

Група весели колумбиски навивачи на првиот натпревар против Јапонија успешно прошверцуварала алкохол и тоа со помош на – двоглед.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Погледнете го видеото, па можеби и ќе ви користи…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Кошаркарите на Денвер ги изненадија навивачите – се загреваа во папучи: Еве и зошто

Екипата на Денвер изминатата вечер беше поразена од Лејкерс кој така успеа да намали со 3:…