Дома Офсајд Смешна реакција на Роналдо и Дибала кога го забележаа Сари како пуши на трибини 📷

Смешна реакција на Роналдо и Дибала кога го забележаа Сари како пуши на трибини 📷

Фудбалерите на Јувентус го прославија освојувањето на Серија А против Рома со пораз од 1-3 на домашен терен, но во центар на внимание беше тренерот на „Старата дама“, Маурицио Сари.

Сари не успеа да издржи до крајот на мечот, па си запали цигара на трибините додека гледаше како неговите избраници го губат натпреварот.

На социјалните мрежи беше објавена фотографија и од Кристијано Роналдо и Пауло Дибала, кои беа изненадени кога забележаа дека Сари си запалил цигара.

Секако, пушењето на стадионите во Италија е строго забрането, па се очекува реакција од Италијанската фудбалска федерација, која треба да го казн Сари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Зе Роберто: На 46. години сум во подобра физичка кондиција од Роналдо

Кристијано Роналдо важи за еден од најспремните фудбалери на светот. Неговата физичка подг…