Дома Останати Авто Мото „Слушнав дека Ферстапен е блиску до договор со Мерцедес“

„Слушнав дека Ферстапен е блиску до договор со Мерцедес“

Се погласно се најавува заминување на Холанѓанецот Макс Ферстапен од Формула 1, а се започна по секс-скандалот во кој беше вмешан шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер.

Легендата на Формула 1, Џони Херберт тврди дека има информации на оваа тема. Според неговите зборови, Ферстапен е блиску до договор со Мерцедес каде што би пристигнал како замена за Хамилтон кој од наредната сезона ќе вози за Ферари.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Според мои извори, Ферстапен е блиску да замине, а слушнав дека Мерцедес е блиску да го договори“, изјави Херберт.

Останува да видиме во наредниот период каква ќе биде ситуацијата, меѓутоа очигледно освен заминмувањето на Хамилтон наредната сезона би можеле да видиме и уште една голема промена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Ал Келаифи пресреќен: Вакво нешто не сум видел во ПСЖ во последните 13 години!

Во таборот на ПСЖ владее вистинска еуфорија поради победата на овој во вчерашниот реванш о…