Дома Трансфер зона „Скај“ стигна до Марота и му постави прашање на тема „Роналдо“! (фото)

„Скај“ стигна до Марота и му постави прашање на тема „Роналдо“! (фото)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Како што е добро познато, главна тема во текот на денешниот ден се Кристиано Роналдо и Јувентус.

Веќе е јасно, трансферот на Роналдо во Јувентус е реалност и не е невозможна мисија. Потврди пристигнуваат од сите страни…

Во овој момент последна е информацијата дека Жорге Мендеш пристигнал во Торино на завршни преговори, а Кристиано Роналдо разгледувал нов дом во Торино. Оваа вест ја пренесоа сите по реномирани шпански медиуми како „Марка“, „АС“. Мундо Депортиво“…

Сега пристигнуваат најнови вести и од другата страна.

Имено, новинарите на „Скај Спорт“ му поставиле прашање на спортскиот директор на Јувентус, на тема „Роналдо“ и добиле само краток одговор: „Немам коментар“.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …