Дома Трансфер зона Скапото засилување експресно го напушта Сити

Скапото засилување експресно го напушта Сити


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Манчестер Сити ова лето го доведе англискиот репрезентативец Калвин Филипс од Лидс за 50 милиони евра.

Филипс требаше да биде големо засилување за тимот на Гвардиола, но Англичанецот ретко добива шанса и не ги оправда очекувањата.

Англиските медиуми пренесуваат дека иднината на Филипс на „Етихад“ е несигурна поради неговите неубедливи партии од стартот на сезоната.

Филипс е незадоволен, но Гвардиола е бескомпромисен и му порачал дека слободно може да си бара нов клуб.

Играчот за врска ќе има уште неколку месеци до крајот на сезоната да го промени мислењето на Гвардиола, во спротивно ќе биде продаден на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…