Дома Фудбал Италија Скандал во Серија А: Гасперини го плукнал и ќе се степал со директорот на Фиорентина!

Скандал во Серија А: Гасперини го плукнал и ќе се степал со директорот на Фиорентина!

За голем скандал кој се случил по натпреварот помеѓу Фиорентина и Аталанта (1:1) пишуваат денес италијанските медиуми.

Имено во центарот на вниманието бил тренерот на гостите, Џанпјеро Гасперини. Гасперини според информациите бил бесен на раководството на Фиорентина и на навивачите, па дури и го удрил спортскиот директор на „виолетовите“, Прадо.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Гасперини беше лут на навивачите и раководството на Фиорентина. Се обрати со зборовите вие сте „Расистичка публика“, „Вие сте крадци“…Не застана тука, тој го плукна и го удри директрот Прадо“, објавија медиумите на „Чизмата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…