Дома Луд Спорт Скандал во Орлеанс, се степаа тенисери🎥

Скандал во Орлеанс, се степаа тенисери🎥

На АТП турнирот во францускиот град Орлеанс, се случи инцидент каков што ретко се гледа на тениските терени.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Имено, до тепачка меѓу локалниот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев веднаш по завршување на мечот.

Мечот го доби бугарскиот тенисер  (2-6, 7-6, 7-6), а по завршувањето наместо да се поздрават почнаа физички да се пресметуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…