Дома Луд Спорт Скандалозна прослава на гол 🎥

Скандалозна прослава на гол 🎥

Раул Бобадиља предизвика скандал во Парагвај откако на контровезен начин го прослави голот против Либертад.

Во налет на еуфорија тој почна да се соблекува, па претера и покажа повече од што требаше.

Поранешниот напаѓач на Аугсбург потоа се извини и истакна дека жали за таквата постапка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Бомба“: Гвардиола во Серија А, но не во Јувентус

Шпанскиот медиум „Дон Балон“ лансираше вистинска „бомба“ и пренесува дека Пеп Гвардиола од…