Дома Останати Кошарка НБА Скандалозна изјава на НБА аналитичар за смртта на Милојевиќ: Можеби ова е нешто што им беше потребно…

Скандалозна изјава на НБА аналитичар за смртта на Милојевиќ: Можеби ова е нешто што им беше потребно…

Поранешниот американски кошаркар, Ричард Џеферон во текот на натпреварот поемѓу Голден Стејт и Лос Анџелес Клиперс даде една проблематична изјава.

Вориорси неодамна доживеаа тежок емотивен момент со изненадувачката смрт на Дејан Милојевиќ кој беше дел од стручниот штаб. Во последниот месец тие како да ја подигнаа формата и се вклучија во битка за плеј-инот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Џеферон кој работи како аналитичар за „ЕСПН“ ја коментираше добрата форма на тимот и таа ја поврза со смртта на Милојевиќ.

„Го поддржаа неговото семејство овој многу тежок момент. Ги видовте маиците, логото на паркетот, но колку и да се ова тажни вести од друга страна ова е нешто што можеби донесе големо заедништво на оваа група, можеби беше нешто што им недостасуваше во тој момент.

Ќе потсетиме, Милојевиќ почина на 17-ти јануари во Солт Лејк Сити како последица на срцев удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…