Дома Останати Си нарачал хамбургер и помфрит па тренерот на Галатасарај го исфрли од тимот

Си нарачал хамбургер и помфрит па тренерот на Галатасарај го исфрли од тимот

Се случува фудбалерите понекогаш да се појават на тренинзите со прекумерна тежина, а поради љубовта кон „нездравата“ храна сега од првиот тим на Галатасарај е исфрлен Тангу Ндомбеле.

Имено, „Фотоспорт“ објави дека фудбалерот на турскиот гигант по натпреварот против Баерн Минхен околу полноќ порачал хамбургер, помфрит и Кока кола во хотелот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сето ова било забележано од тренерот на Галатасарај кој го исфрли Ндомбеле од тимот додека не ја намали телесната маса до 75 килограми.

Сезонава Ндомбеле за Галатасарај одигра седум натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Стигна потврда: Мек Грегор после три години се враќа октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор ќе се врати во октагонот по три годишна пауза, потврди о…