Дома Трансфер зона Сити спремен да го продаде Бернардо Силва

Сити спремен да го продаде Бернардо Силва

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бернардо Силва и понатаму настојува да ја промени средината на крајот на сезоната.

Португалецот минатото лето беше блиску до преселба во Барселона, но каталонскиот клуб се откажа од трансферот поради преголемата сума на пари што Сити ја бараше за обештетување.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Манчестер Сити ова лето нема да му стои на патот и е спремен да го продаде доколку пристигне добра понуда.

Сега покрај Барселона, интерес за Португалецот покажува и ПСЖ, кој нема да жали пари да го доведе во Париз.

Бернардо Силва има големо искуство во Лига 1 каде одлично соработуваа со Килијан Мбапе во Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…