Дома Фудбал Англија Сите помислија дека тоа е дрес на Борусија Дормунд: Манчестер Сити го претстави новиот дрес

Сите помислија дека тоа е дрес на Борусија Дормунд: Манчестер Сити го претстави новиот дрес

0

Манчестер Сити утрово на официјалната страница го претстави гостинскиот дрес за новата сезона.

Граѓаните во финишот на претходната сезона го претставија дресот со кој ќе ги играат поголем дел од натпреварите, а сега ред дојде и на гарнитурата гостински дресови.

Сити на Твитер објави видео од дресовите дизајнирани од Пума, која инаку е нов спонзот на клубот. Според многумина, овој дрес потсетува на дизајнот на дресовите на Борусија Дортмунд.

На дресот доминира жолта и црна боја, додека многу малку е застапена сината боја која инаку е заштитен знак на клубот од Етихад. Но, мора да признаеме дека дресовите изгледаат феноменално.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…