Дома Фудбал Англија „Сите ми зборуваат нема да успеам во Манчестер Јунајтед“

„Сите ми зборуваат нема да успеам во Манчестер Јунајтед“

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг откри дека неговите пријатели не го поддржале при неговата преселба во премиерлигашот затоа што сметале дека нема да успее.

Тен Хаг уште во првата сезона го освои Лига Купот со „ѓаволите“ и така го прекина постот без освоен трофеј на гигантот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Сите ми велеа дека нема да успеам. Ми рекоа дека е невозможно. Но, јас го сакав предизвикот, сметав дека нема да биде лесно, но не се откажував. Јунајтед е голем клуб, а јас сакам такви екипи“, кажа Тен Хаг.

Холанѓанецот исто така кажа дека нема да трошат многу пари на засилувања во

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…